11TI DÍLNÁ FILMOVÁ SÉRIE

dle knižní předlohy autorky Janette Oke, natočená v letech 2003 - 2012

 

Láska přichází zvolna    USA, 2004, drama, 88 min

První díl - Martha Claridgeová opouští domov a vydává se s mužem, kterého bezmezně miluje, na západ. Na budoucnost se dívá plná nadějí, ale záhy její manžel Aaron tragicky zemře. Začíná zima a mladá vdova se musí rychle rozhodnout, zda se vrátí na východ, nebo zůstane. V té chvíli jí přichází nabídnout formální sňatek mladý vdovec Clark Davis. Martha by tímto konvenčním spojením měla přes zimu zajištěnou střechu nad hlavou a Clark by získal pro svou osmiletou dceru Missy matku, která jí v tomto věku neobyčejně chybí. Zároveň ale Martě slíbí, že když bude chtít, zaplatí jí na jaře cestu domů na východ. Romantický western o neobvyklém spojení dvou lidí poznamenaných tragédií, který nečekaně vyústí v lásku.

Slib věčné lásky     USA, 2003, drama, 90 min

Druhý díl - Farmář Clark Davis si při štípání dříví nešťastnou náhodou vážně zraní nohu a nemůže se starat o hospodářství. Jeho rodina se ho ale rozhodne všemožně podporovat a pomáhat mu. Na poli do úmoru pracuje jeho půvabná žena Marty i devatenáctiletá dcera Missie. V nejtěžší chvíli jim přichází na pomoc neznámý cizinec, který přijel do města, aby se zbavil tíživého břemena své minulosti, a také se zamiluje do Clarkovy dcery Missie. Film byl natočen podle knižní předlohy kanadské autorky Janette Okeové.

Cesta lásky a naděje   USA, 2005, drama, 88 min  12+

 

Třetí díl: Willie LaHaye se se svojí těhotnou ženou Missie vydává za svým snem založit si ranč na Divokém Západě. Koupí si pozemek a dobytek, najmou honáky a spolu s nimi oslaví své první Vánoce v novém domě. Také se spřátelí se sousedy - indiány. Jenomže od začátku jsou trnem v oku trojici lupičů, která má zálusk na jejich peníze a nezastaví se naprosto před ničím.... (Eva P)

Štěstí věčné lásky    USA, 2006, drama, 87 min

Čtvrtý díl - Znovu se setkáváme s Williem Lahayem a jeho ženou Missie. Mají adoptovaného syna Jeffa, vlastního syna Matyho a maličkou dceru Katy. Život se zdá být ideální, ale jen do chvíle, kdy malá Katy zemře. Missie se z toho nemůže vzpamatovat a vzdává se práce učitelky. Aby mohl Willie uživit rodinu, přijímá místo šerifa. Oba se uzavírají do sebe a svých starostí a odcizují jeden druhému.
Starostou ve městě je chamtivý a vypočítavý Samuel Doros, který postupně ničí jednoho neplatícího rančera za druhým tím, že jim zabavuje majetek. Na řadě jsou přátelé Williho a Missie a starosta chce na tuto špinavou práci použít Willieho a dokonce má v záloze i další plán....
(Eva P)

Právo na lásku    USA, 2007, drama, 85 min

Pátý díl - Missie o tri roky neskôr: svoje dieťa vychováva sama po tom, čo jej muža zastrelili pri hre v poker. Spolu s dieťaťom a rodičmi si nájdu nový domov. Missie začne vyučovať, ale po rokoch trápenia stratila vieru v samú seba. V otcovom kostole sa napokon ujme siroty bez domova - Belindy Marshallovej. Zapáči sa jej Zack Tyler, miesty šerif. Bude však schopná získať stratenú nádej a radosť zo života?

Jen snít nestačí    USA, 2007, drama, 84 min

 

Šestý díl - Film dosud nemá obsah. Můžeš ho několika větami napsat a POSLAT MI ho.

Na křídlech lásky   USA, 2009, drama, 85 min

 

Sedmý díl - Film dosud nemá obsah. Můžeš ho několika větami napsat a POSLAT MI ho.

Tam, kde je láska   USA, 2009, drama, 85 min

 

Osmý díl - Když chcete objevit něco nového, zpravidla objevíte něco nového i sami v sobě.

Film dosud nemá obsah. Můžeš ho několika větami napsat a POSLAT MI ho.

Další díly (9-11) jsou prozatím u nás nedostupné...