LEFT BEHIND

 

USA, 2014   akční, drama, 110min

 

OBSAH:

Ray je pilotem aerolinií. Jeho manželka uvěří v Boha, což se ale Rayovi nelíbí a tak začne flirtovat s atraktivní letuškou, Hattie. Uprostřed letu do Londýna však tajemně zmizí nějací pasažéři a v letadle vypukne chaos. Zmizení lidí se však týká celého světa a v chaosu se tak ocitá celý svět. Aby toho nebylo málo, naše letadlo se otře o jiné letadlo, které nikdo nepilotuje a začne mu unikat palivo a ze země hlásí, že letiště jsou plná a není kde přistát. Celý film tedy provázejí dvě dějové linie: Co se vlastně stalo a jak se dostat na zem?

Film je lazen spíše katastroficky než evangelizačně...

 

 

Komentáře k filmu:

Datum: 01.05.2015

Vložil: Michaela

Titulek: Odkaz

Film je možná pěkný,ale odkaz který se skrývá za ikonou stáhnutí není celý....hlásí,že obsahuje české titulky...není to tak.

ADMIN:
Drahá Míšo. Odkaz jsem překontroloval a titulky obsahuje. Akorát nejsou přímo v obraze - je nutné si je prostě jen zapnout (což má každý přehrávač jinak. U mne jen klik pravým myši a vybrat CZ Titulky)

Datum: 29.06.2015

Vložil: Michaela

Titulek: ODPOVĚĎ

Admine,po dlouhém pátrání a několikerém znovu stahování jsme se s manželem k titulkům dopracovali,ale ve finále film není celý.Používáme prohlížeč Mozillu a přehrávač Windows media nebo Video v operačním systému W8.Přesto nám to dalo dost práce.Zjištění,že film není celý mě mrzelo už si ho znovu nepustím.Škoda.

ADMIN:
S W8 nemám vůbec žádné zkušenosti.
Ale vím, že onen odkaz byl v pořádku - sám jsem se na to díval...

Datum: 25.03.2015

Vložil: David

Titulek: odBiblizováno

Celý film je točený asi podobně humanisticky jako Noe(2014). Bůh je vykreslován jako tyran působící utrpení a biblickému důvodu vytržení je věnována asi tak jedna věta, navíc hystericky odmítnutá mladou ateistkou která si moc ráda rýpne do křesťanky provařenými otázkami na téma „proč si věřící myslí že je Ježíš miluje když připouští utrpení“ apod. Asi největší důraz je kladen nato ukázat utrpení lidí „způsobené Bohem“, pláč, zoufalství a trauma opuštěných lidí, především matek dětí, což silně působí na emoce především dnešní společnosti. Dále je tam pak podprahově podsouván lživý obraz společnosti v období vytržení. Ze začátku je ukazována téměř dokonalá společnost plná kladných charakterů a usměvavých lidí, krást, vraždit a rabovat se začne až po zmizení, skoro jako boží vinou.
Vzkaz filmu se snaží být zřejmě : „Krutý a nespravedlivý Bůh mi unesl dítě“ a nestojí zato ho prosit o odpuštění. Původní tři díly Left Behind jsem si zamiloval, hlavně pár Chloe+Buck, ale tady se přesně splnila moje očekávání, když se na obě zpracování podíváte tak si určitě všimnete některých rozdílů v tom co jsem shrnul v předchozím odstavci. Podle mě si pomocí filmů tohoto typu antikrist připravuje půdu pro svůj příchod a odrazuje lidi od důvěry v Ježíše, přesto si myslím že by to křesťan MĚL 1-2krát vidět aby si udělal představu jakým nařčením budeme my i náš Pán čelit, protože podobných filmů s jistotou přibyde. Takže bratři a sestry, nenechte se zmanipulovat, zůstaňte pevní ve víře a Bůh s vámi.

Datum: 14.03.2015

Vložil: ADMIN

Titulek: Osobní hodnocení

Film obsahuje základní fakt vytržení, ale více se zaměřuje na vlastní zmizení, než na evangelium, což je škoda. Ale co jiného se dá čekat od filmu, kde hraje třeba Niki Cage, že?
Na skouknutí spíš tedy pro milovníky thrillerů...

Přidat nový příspěvek