NEZLOMNÁ VŮLE  (Amazing grace)

 

GB, USA  2006   drama, životopisný   111min   

 

OBSAH:

William Wilberforce byl už v 21 letech zvolen do parlamentu, kde se stal vynikajícím řečníkem a politikem. Potom se setkal s Johnem Newtonem, bývalým kapitánem lodi s otroky, který našel Krista a činil pokání ze starého života. Toto setkání zaselo do Wilberforcova srdce semena, která měla rozhodující vliv na změnu dějin. V roce 1787 Wilberforce zahájil kampaň, která měla vést ke zrušení otrokářství. Politici, průmyslníci a náboženští vůdci, kteří měli své vlastní otroky, stáli proti němu. John Wesley napsal Wilberforcovi ze své smrtelné postele: „Když je Bůh s tebou, kdo může být proti tobě? Jsou oni všichni dohromady silnější než Bůh? Nedej se unavit konáním dobra! Pokračuj ve jménu Božím a v síle Jeho moci, dokud i americké otrokářství nezmizí.“ Wilberforce vytrval... Zákon o zrušení otroctví, byl nakonec 23. února 1807 schválen. O 26 let později, téměř u konce Wilberforcova života, bylo otroctví zrušeno v celém britském impériu a krátce poté i ve Spojených státech.

Jak se to stalo? Tak, že se jeden muž rozhodl žít podle principu „služte v lásce jedni druhým“ (Gal 5:13).

 

Datum: 03.07.2013

Vložil: Rézi

Titulek: film

Úžasný film! Je pravda, že ve filmu je jeho víra odsunuta lehce do pozadí, což je veliká škoda.... ale jinak je to velice dobrý a kvalitní film.
To, co možná málo kdo ví, je, že na základě tohoto filmu (nebo spíše ve spolupráci s ním) byla zahájena kampaň The Amazing Change, a social justice, kterou založil Bristol Bay Productions. Lidé angažující se v této kampani jezdili po celém světě a mluvili o Williamu Wilberforcovi a novodobém otroctví.
Je úžasné, že Bůh mu dal tolik síly, aby se postavil proti lidem a nebál si stát pevně za tím, co je správné a dobré...

 
 

 

DISKUZE UZAVŘENA