PÍSEŇ

 

USA, 2014   drama, hudební 116 min  15+

 

OBSAH:

Film je inspirován biblickou knihou Píseň písní.

Jed je skladatel a zpěvák. Dostává nabídku zahrát na vinobraní. Moc se mu nechtělo, ale když se tam setká s Rose, láska rychle vzkvétá... Po svatbě Jed napíše Rose píseň, která se stane hitem. Jed je najednou tak slavný, že už doma skoro nebývá. A život superstar přináší své plody - Jed poznává svůdnou zpěvačku Shellby a zabředává do života hvězd - do života hříchu.  Jeho dosavadní život a manželství se začíná beznadějně rozpadat...

 

 

Komentáře k filmu:

Datum: 16.05.2016

Vložil: Andrea

Titulek: skvělý film

Zdravím všechny + admina...

musím se připojit k Lucii, dlouho jsem neviděla tak pěkný křesťanský film s úžasně propracovanými detaily a alegorií. Film mě i mého manžela nadchl natolik, že jsme ho viděli víckrát a pokaždé jsme tam našli něco nového... navíc úžasně doplňující písně, jejichž text je dokonale propojen s dějem... za mě úžasný film, který je podceňován povrchním nepochopením. Za mě 5 hvězdiček!!! Autoři si museli dát hodně práce + věřím, že pod vedením Ducha!!!

Datum: 11.07.2015

Vložil: Lucie

Titulek: Píseň - komentář k filmu

Ahoj administrátore!
Moc díky za tyto stránky a zvl. za typ a odkaz na film Píseň/The Song. Píšu sem proto, že mě ten film zcela nadchl a moc nerozumím tvým rozpakům s uveřejněním tohoto filmu. Snad můj příspěvek nabídne jiný pohled.
Film je úžasná alegorie na biblického krále Šalamouna a jím napsané knihy "Kniha moudrosti", "Kazatel" a "Píseň písní". Texty a citace z těchto knih provázejí celý film. Hlavní hrdina se jmenuje Jed King, syn slavného hudebníka Davida Kinga - alegorie na krále Davida, který byl také "brnkálkem", jak bys asi napsal - hrál na loutnu a skládal písně-žalmy. Na začátku filmu je shrnut jeho život - jeho sláva, pád do hříchu (s ženou cizího muže - odkaz na ženu Uriášovu) i pokání a narození syna s touto ženou - Jeda Kinga. Král Šalamoun dostal po narození od Hospodina ústy proroka Nátana druhé jméno Jedidjáš. A tento filmový syn se jmenuje Jed! Zamiluje se do dívky Rose Jordan z farmy v Sharonu - opět alegorie. V Písni písní se milá nazývá: jsem růže šáronská - rose of Sharon. Šalamouna svedly jeho pohanské manželky k modloslužbě - zde svádí jeho kolegyně pohanka Jeda k odpadu od Boha. V jednu chvíli je oblečená jako Egypťanka - což ve Starém Zákoně je symbolem otroctví. V tu chvíli mu nabízí drogy, které ho opravdu přivedou do otroctví a málem ke smrti. A takových podobných skrytých detailů, které vybízejí k tomu, abychom je objevovali, je tam mnoho. Takto hluboký film jsem už dlouho neviděla. Žádný laciný slaďáček či kýčovité zpracování biblického motivu. Naopak! Přivádí diváka k rozjímání nad filmem a nad Písmem, k četbě Písma a přispívá k oživení a přímo zpřítomnění dávných událostí. Aplikace biblického příběhu na náš všední život. Nádhera!
Snad toto mé psaní pomohlo k tomu, aby se tvé rozpaky rozptýlily...

Datum: 07.06.2015

Vložil: ADMIN

Titulek: Osobní hodnocení

Tento film je slabé kafe v duchovní rovině a příliš silné kafe v té světské. Ale nakonec ho stejně přidávám třeba někoho osloví...

Přidat nový příspěvek