AMISH GRACE

 

   USA, 2010   drama, 88min

 

OBSAH:

Snímek byl natočen dle skutečnosti. Film se odvíjí od události, při které jeden muž vtrhnul do amišské školy a postřílel tam několik dětí, pak i sebe. Jak se s tím Amišové vyrovnají? Jejich nečekanou reakci odpuštění se vydává ověřit jedna novinářka. Ta však narazí na amišku, která s reakcí celé komunity není zajedno. Odpustit nemůže...

Před shlédnutím je dobré vědět, kdo jsou to amišové.

 

 

 

 

Komentáře k filmu:

Admin - osobní hodnocení

Dvěma slovy - prezentace amišů. Souhlasím s tím, že pokud člověk žije jednoduchým nepokrokovým životem, opravdu je uchráněn mnohých svodů moderní doby. Pokud takto někde lidé dokážou žít, opravdu je obdivuji. Jen si myslím, že ten pokrok zastavili až příliš brzy. Elektřina, pračka, traktor, telefon... A také s některými rozpory nemohu souhlasit. Mou myšlenku trefně formulovala Ida na setkání s poradkyní: Musíme odpustit muži, který zabil naše děti, ale nesmíme odpustit těm, kteří odpadli od víry?

Datum: 12.09.2013

Vložil: Daniel

Titulek: To chce odvahu a drinu

Amisove ziji prostym zivotem, vyplnenym praci nejen pro sebe ale i v zajmu komunity.Ziji bez vymozenosti moderni doby - vite, ze magnetismus pusobeny elektrinou rozpousti krev? Traktor je tezky a udusava hlinu, takze je mensi vynos na hektar? Protoze cini pudu mrtvou a udusanou. Plodiny vypestovane tradicne jsou super kosher . Obdivuji je a zaroven jsem rad, ze mohu pouzivat vydobytky vedy a techniky. A nesu za to dan. Hluk,prach a zapach z aut atp.

Datum: 20.01.2013

Vložil: JiM

Titulek: doplnění

Souhlasím s osobním hodnocením Admina, jen myslím, že se Idin manžel přece jen někam posunul, když na ní nechal rozhodnutí, jestli opustí nebo neopustí komunitu.

Přidat nový příspěvek