BOOK OF RUTH

 

USA, 2009    91 min

 

OBSAH:

Tento film je na motivy biblické starozákonní knihy Růt.
Za dnů soudců (pozn pro schvalovatele - biblický pojem pro období, kdy Izrael spravovali soudcové. Pak přišlo období králů) nastal v zemi hlad a proto Elímelek se ženou Noemi a dvěma syny odcestoval za živobytím do země moábců. Elímelek zemřel a oba synové se oženili s moábskými ženami. V krátké době ale zemřeli i oba synové a zůstala tak jen Noemi se svými snachami Orpou a Růt. Noemi se rozhodla, že se vrátí ke svému lidu. A zatímco Orpa zůstala u moábců, Růt se vydala s Noemi zpět do Judské země. O tom a o dalších osudech Noemi a Růt vypráví tento příběh.

 

Komentáře k filmu:

Datum: 16.12.2013

Vložil: L-j

Titulek: hodnocení

Poselství v pořádku, ale filmové ztvárnění příšerné: Noemi je perfektně nalíčená američanka s dokonalým make-upem a pěstěnými nehtíky s hereckým projevem Esmeraldy. Ruth po celodenní práci přinese domů sotva pár stvolů obilí... Ve srovnání s jinými zfilmovanými Biblickými příběhy zde není ani náznak snahy o historické reálie, škoda.

Datum: 28.11.2012

Vložil: Admin

Titulek: Osobní hodnocení

Zajímavé ztvárnění... Jen je škoda, že události, které Bible věnuje asi jednu větu je zde roztažena - celých 20 min od začátku jen oplakávají své mrtvé...

Přidat nový příspěvek