ENCOUNTER THE

 

USA, 2010   drama, 90 minut

 

OBSAH:

Uprostřed noční bouřky nachází pět cizinců útočiště v opuštěné restauraci. Arogantní podnikatel (Steve Borden), osamělá svobodná žena (Jaci Velazquez), pár na pokraji rozvodu, a mladá uprchlice. Majitel jim však slouží nejen chlebem. Tento geniální hostitel (Bruce Marchiano) zná všechna jejich tajemství a má odpovědi na všechny problémy - stačí mu věřit. Je to zázračné setkání, které všechny přítomné poznamená. V r. 2012 vyšlo volné pokračování Encounter, the: paradise lost

 

 

 

 

Komentáře k filmu:

Admin - osobní hodnocení

Perfektní snímek vhodný i k evangelizaci. Odpovídá totiž na mnohá "PROČ?!"

Datum: 02.09.2014

Vložil: David

Titulek: :)

Zdravím,
Musím říct, že film se mi velmi líbil a doporučím jej ostatním

Datum: 13.02.2014

Vložil: Danda

Titulek: Americky naivní

Film má sice zajímavý námět, ale je zpracován velmi naivně. Je až příliš prvoplánově evangelizační. Herecké výkony jsou taky nepříliš výrazné. Spíše nedoporučuji. Podruhé bych se na něho nedíval a nemyslím, že by mohl oslovit někoho z mých nevěřících známých.

ADMIN:
Neřekl bych naivně, ale zcela narovinu. Já v tom vidím rozdíl...

Datum: 01.02.2014

Vložil: Kuboss

Titulek: Like

Super film:)

Datum: 21.11.2013

Vložil: Pepa

Titulek: Dabing

Ahoj, jde tenhle film stáhnout v češtině?

ADMIN: dabing neexistuje

Datum: 24.06.2013

Vložil: Enin

Titulek: manžel

Zrovna mám film rozkoukaný a úplně se rozplývám nad tím manželem podpantoflákem, když prosí Ježíše o záchranu manželství. Není to zvláštní? Ta ženská je hrozná, jak ho komanduje, a on se nechá. Člověk by čekal, že bude rád, když se jí zbaví.... A on tak pokorně a zoufale prosí Ježíše, aby zachránil jeho manželství, to je... něco..

Datum: 26.07.2016

Vložil: Jirka

Titulek: Re: manžel

Je trendem dnešní doby narušené věci neopravovat, ale rovnou opustit. Funguje to žel ve všem, manželství nevyjímaje. Ten vztah byl v troskách a byly z toho pouze dvě cesty ven. První - zrušit manželství. Rozvodem, nevěrou, sebevraždou... čímkoliv. Druhá - snažit se ho opět vybudovat. Jiné než před tím, ale opět funkční. A k tomu není lepší parťák než Ježíš.

A proč prosil on? Ono je jednoduché hrát si na oběť. Ale vztah je každodenní dřina. A očekávat "že ten druhý něco změní" je pošetilost. Pokud chci na vztahu cokoliv změnit, je to na mě. I s tím rizikem, že partner ve vztahu změnu odmítne (což se ve filmu nejprve stalo).

Datum: 20.05.2013

Vložil: Marcel

Titulek: Stretnutie (s Ježišom)

Mne sa tento snímok páči veľmi. Áno, môže sa na prvý pohľad javiť ako príliš komorný, ale videl som aj iné štýlovo podobné filmy, ktoré boli o ničom. Tento je po obsahovej stránke vynikajúci a s tým najkrajším posolstvom. Bruce Marchiano v úlohe Ježiša - podľa mňa výborná voľba (poznám ho z Evanjelia podľa Matúša). A mňa osobne potešila aj Jaci Velasquez, ktorú som doposiaľ poznal len ako speváčku. Atmosféra, do ktorej je dej zasadený, sa mi tiež ľúbi. Ako jediné mínus vnímam chýbajúci český alebo slovenský dabing - nie pre seba, ale pre tých, ktorých titulky odrádzajú alebo ich nestíhajú čítať. Snáď sa to v budúcnosti zmení. Celkovo vrelo odporúčam (nielen) k evanjelizácii.

1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek