LUTHER

 

Německo, 2003   životopisný, 124min   15+

 

OBSAH:

Mladý Martin Luther se rozhodne, že navzdory přání otce vstoupí do kláštera. Jako mnich je vyslán do Říma, kam přijíždí s mnoha ideály, ale je krutě rozčarován. Na každém rohu vidí korupci, povýšenost a nedůstojné kšeftování s odpustky, vše mu ve Svatém městě připadá prohnilé. Čeká jej nelehký a vleklý boj nejen s církví, ale i se světskou mocí. Je dokonce obviněn z kacířství. Jeho plamenná kázání a trefná kritika církevních i světských nešvarů nakonec odstartují reformaci, která otevře dveře novým možnostem šíření víry. Martin Luther se tak stal legendou.

 

 

Komentáře k filmu:

Datum: 20.01.2013

Vložil: akceS

Titulek: Proč až od 18 let???

Tak to mě opravdu udivuje! V Německu se uvádí, že film je vhodný pro diváky od 12 let! Chodí se na něj dívat děcka školou povinná a nikde jsem neslyšel, že by to někomu z nich uškodilo. Není tajemstvím, komu se film nelíbí a kdo by ho nejraději u nás zakázal. Když ne jinak, tak aspoň takto...

ADMIN:
Proč některý stát pouští Simpsonovy místo večerníčku a jiné státy seriál úplně zakazují pro špatný vliv na děti? Odpověď je stejná jako na otázku Vaši.
Jo a - kdyby to někomu uškodilo, zřejmě byste se to nedozvěděl :)

Datum: 23.12.2012

Vložil: Roman

Titulek: doporučuju

Jeden z nejlepších dosud natočených filmů o historickém pokusu o očistu křesťanství a návrat k původnímu smyslu slov Písma.

Datum: 30.11.2012

Vložil: milan

Titulek: Proč až od 18

Proč je tento film až od 18??

ADMIN:
některé scény nejsou vhodné ani pro dospělé... To že to většině lidí už ani nepříjde je věc druhá...

Datum: 16.05.2014

Vložil: Standa D.

Titulek: Re: Proč až od 18

Podle čeho prosím vás soudíte vhodnost a nevhodnost scén? A proč myslíte, že zrovna Vy máte patent na tu správnou cenzuru?

Datum: 29.11.2012

Vložil: akceS

Titulek: Film v duchu Bible

Film je natočen v duchu Bible. Ukazuje rozdíl mezi náboženstvím a vírou, mezi evangeliem zákona a evangelium milosti. V každé "době temna" se vznáší Duch Boží nad propastí a hledá člověka, který se nechá oslovit a použít jako nositel Božího zjevení v době, kdy se prosazuje tělo nad duchem. Takovým člověkem byl v Německu Luther.

Přidat nový příspěvek