NA VRCHOL  (CLIMB, THE)

 

USA, 2002   drama, 98min

 

OBSAH:

Derrick Williams je horolezec, odhodlaný dokázat sobě i celému světu, že nepotřebuje nikoho a vystačí si sám. Neváhá kvůli tomu riskovat. Vytáhni se, nebo táhni – to je jeho heslo. A vytahovat se umí. Protože táhnout domů pro něj nepadá v úvahu. Je tak trochu pravým opakem Michaela Harrise, jiného horolezce, s nímž Derricka chtěj nechtěj spojí cesta za uskutečněním jejich životního snu, výstupu na velmi nebezpečnou andskou velehoru. Michael neriskuje víc, než musí, a dobře ví, že v životě jsou i důležitější věci než lezení po horách. Ale právě v horách se život odhaluje až na dřeň. O tom, co má v životě opravdu cenu, je tento film. A také o cestě k otci. A o tom, že ztratit někdy znamená nalézt.

Kolující nformace, že je film dle skutečné události není potvrzena na žádném oficiálním místě.

 

 

 

 

Komentáře k filmu:

Admin - osobní hodnocení

Film, který je perfektním obrazem cesty člověka s neuvěřitelně poučným, ikdyž lehce smutným koncem. Položil/a bys také život za svého bližního...?

Datum: 04.12.2014

Vložil: Csaba

Titulek: Film který doporučuji

Tento film je dobrý proto, že ukazuje že jaký je rozdíl mezi člověkem který má prei sebe každý den všemohúceho Boha, a može sa na Neho spolahnúť, a vie, že hocikedy keď príde koniec života tak vie že pojde do Neba. Druhý člověk zas spolieha len na seba, ale tak aj može dopadnúť tak, že nikdy nenajde tú radost vo světských veciach, ale nakoniec príde na to že v Bohu sa dá nájsť najvetšia radost. Doporučujem si pozrieť tento film každému.

Datum: 16.03.2013

Vložil: Pavel

Titulek: Film na uložištích

Film na uložištích nezmizel. Zadarmo jste dostali - zadarmo dávejte. Pokud ROSA chce z křesťanství byznys, tak si svou odměnu vybírá již zde na zemi.

ADMIN:
Film bývá pravidelně smazáván ze serverů, které znám.
Vydavatelství ROSA je v podstatě neziskové. Z peněz za prodej tak může jít do vydání dalších filmů.
Už i proto, že se křesťanské filmy málo prodávají a k tomu ještě spousta křesťanů zvolí stažení před nákupem je pak problém pracovat na nových filmech.
Takže opatrně s unáhlenými soudy...

Datum: 07.09.2015

Vložil: Roman

Titulek: Re: Film na uložištích

To Admin: Přeji požehnaný večer a jen Vám chci říci, že my křesťané většinu těchto filmů stahujeme z jednoho jedineho duvodu a to jsou ceske nebo slovenske titulky, ktere zadne originalni dvd (predevsim z produkce Pure Flix) neobsahuje. Jinak bych mel doma uz hezkou sbirku dvd !! Pokud víte o nějaké stránce, kde se dá třeba koupit The Encounter, kde jsou cz nebo sk titulky, tak objednavam jeste dnes ! Uz nekolikrat jsem se dival na netu, jestli tam neni aspon jeden nejaky z filmu, ktery se mi libil a bohuzel. Takže to není tak jednobarevné :)

AMPER01:
Když bych to vzal úplně do důsledku - co je lepší:
Film vůbec nemít, nevidět, ale žít 100% v čistotě
x
film si sehnat "jinou" cestou a nemít 100% jistotu, že je to OK

Odpověz si každý sám...
PS: Film se dá koupit BEZ titulků a paxi to pustiti se staženýma titulkama - plně legální cesta.

Datum: 14.02.2013

Vložil: Marcel

Titulek: Film, ktorý ma obohatil

Úžasný film s posolstvom, jeden z najlepších, aký som v tomto žanri doposiaľ videl. Na postave Michaela je krásne ukázané, čo Boh urobil pre nás. A prečo. Pre mňa osobne je táto postava tiež vzorným príkladom, ako evanjelizovať. Nie vždy len slovami, ale svojimi postojmi a vôbec správaním sa v každodenných situáciách. Keď príde ďalšia križovatka, chcem si zvoliť vyššiu cestu :-)

Přidat nový příspěvek