NO GREATER LOVE   

 

USA, 2009   drama, 109min

 

OBSAH:

Film dosud nemá obsah. Můžeš ho několika větami napsat a POSLAT MI ho.

 

 

 

 

Komentáře k filmu:

Datum: 29.09.2012

Vložil: Admin

Titulek: Osobní hodnocení

V tomto filmu jsem našel jednu nesrovnalost. Pokud se dva nekřesťané vezmou, poté se rozvedou, jeden uvěří - mohou se opět vzít? Podle kazatele z filmu ne, protože Bůh "nedoporučuje" takovýto svazek. Zároveň jedním dechem dodal, že Bůh nenávidí rozvod. Můj názor (a nejen můj) je, že Bůh ne že nenávidí rozvod, ale neuznává rozvod, neboť si dva při oltáři slibují před lidmi i před Bohem lásku a věrnost až do smrti. Tzn před Bohem je s tou první svázán až do smrti (pokud se tedy podruhé ožení s jinou - smilní). Takže v tom směru jsem se s filmem trochu rozcházel. Na jednu stranu ji tím zákazem chtěli chránit. Na stranu druhou neměli právo se bránit odkazy na Boha, když v jeho očích jsou stále svoji...

Datum: 06.01.2013

Vložil: Tomáš Procházka

Titulek: Re: Osobní hodnocení

Hospodin na jednom místě v Písmu jasně říká "nenávidím rozvod". Tolik k tomu, zda ho nenavídí. Za druhé Ježíš říká, že pokud se někdo rozvede a znovu se ožení/vdá tak cizoloží on i ten kdo si ho bere - jediný případ kdy toto neplatí, je případ smilstva (ženu opustil manžel protože šel za jinou a ona se vdá).

Datum: 17.07.2013

Vložil: Peter

Titulek: Re: Re: Osobní hodnocení

To: Tomáš Procházka.
Ježíš říká, že pokud se někdo rozvede a znovu se ožení/vdá tak cizoloží on i ten kdo si ho bere - Amen tak je!
... jediný případ kdy toto neplatí, je případ smilstva (ženu opustil manžel protože šel za jinou a ona se vdá). Toto je omyl a aj v tomto prípade to platí, Božie Slovo si neodporuje a neprotirečí!
Je to len zle pochopené, otrocky viazaná znamená, že za každých okolností musí zostať vo vzťahu manželstva. Ak nie je otrocky viazaná, môže zo vzťahu odísť - to je rozvod - to je život dvoch manželov nie na jednom mieste... Manželstvo trvá aj v takomto prípade.

Datum: 24.07.2013

Vložil: robert

Titulek: Re: Osobní hodnocení

... Hospodin ale klade veliký důraz na sliby a smlouvy. Ti dva si úplně na začátku dali slib... a ten je v Božích očích velmi důležitý..

Datum: 05.01.2016

Vložil: Lulu

Titulek: Re: Re: Osobní hodnocení

s tým to komentom ÚPLNE SÚHLAS!!!!

Datum: 28.12.2012

Vložil: Anonym

Titulek: poznámka

Podľa Písma 2 kor 7, 11 v tomto filme ide o tento prípad. Písmo nerozoberá kde dvaja uzavreli manželstvo. Ak sú raz svoji, tak sú pred úradmi aj pred Bohom. Podľa faktov , ktoré sú vo filme tí dvaja boli pred Bohom manželmi ... V tomto prípade išlo u muža o smilstvo. Keďže bol však neveriaci, nevedel to...
Pred Bohom nie je možné zrušiť svetskou inštitúciou manželstvo proti slovám Písma. A i keď sa tak deje na tomto svete mnohokrát, nič to na veci nemení.

Datum: 17.06.2016

Vložil: Ruth

Titulek: Boží slovo

Ježíš řekl:" Co Bůh spojil, člověče nerozděluj." Otázkou je: Jaké manželství uzavřel Bůh? Bůh je láska. Pokud se tedy dva vzali na základě lásky mezi něma, která byla mezi něma před manželstvím, tak se dá docela předpovídat,že jejich manželství je Boží vůlí. A pak člověče. at se ti to líbí anebo ne, poslechni Boha a nerozváděj se. Pokud Tě ale do manželství táhli např. peníze, možnost žít v zahraničí anebo si prostě měl pocit, že už ti utíká čas anebo cokoliv jiného, např.zvyk, krása, postavení, uznání.... ,tak logicky toto manželství Bůh neuzavřel!!!Děkuji Bohu za víru v Ježíše Krista a za jeho Ducha svatého, který mě uvádí do jeho pravdy.AMEN

Přidat nový příspěvek