TIME CHANGER

 

USA, 2002   sci-fi, 95min

 

OBSAH:

Příběh se odehrává na konci 19. století. Dr. Carlisle píše knihu na téma morálních hodnot a čeká na schválení od akademické rady. Jeho nejbližší kamarád, profesor Anderson, však s publikací nesouhlasí, protože podle něj nelze kázat morálku bez autority Ježíše Krista. Mezi profesory dochází k rozepři. Dr. Carlisle se snaží přemluvit svého kolegu, ale ten má své argumenty, a aby dokázal, proč to tak vnímá, zve dr. Carlisle do svého domu, kde mu odkrývá svůj vynález – stroj času. Dr. Carlisle je poslán do 21. století, aby objevil pravdu o morálce a způsobu života tamějších lidí.

 

 

 

Komentáře k filmu:

Admin - osobní hodnocení

Tento film nám připomíná fakt, kde se tu vzaly základy morálky a celkově rozeznání dobrého a zlého. A také poukazuje na to, proč se to ze světa zase postupně vytrácí...

Datum: 01.02.2016

Vložil: Gabe

Titulek: Bůh v dnešní době

Velmi dobrý film, díky kterému jsem si uvědomil ještě více jak nás okolní svět (televize, internet, noviny, hudba...) může ovlivnit a jak se často bere například Boží jméno nadarmo ve filmech a my už to ani nevnímáme. Tento film určitě doporučuji ;)

Datum: 03.12.2013

Vložil: Marcel

Titulek: Time Changer

Už to, že dnes ľudia považujú mnohé veci za normálne, a pritom sú v priamom rozpore so zásadami, ktoré stanovil náš Stvoriteľ a Spasiteľ, je zlé. Horšie je však to, keď i my kresťania zatvárame oči pred hriechom a tolerujeme ho. Nech je nám Pán Ježiš milostivý a dá nám silu a odvahu vidieť veci tak, ako ich vidí On a pomôže nám zaujať voči nim ten správny postoj.

Datum: 21.10.2013

Vložil: jana

Titulek: kamínek dod mozaiky

Perfektní zamýšleníhodný film.
Další kamínek do mozaiky. Velmi doporučuji !!!

Datum: 17.07.2013

Vložil: Jan

Titulek: Morálka bez Krista

Rozumiem, Nika. Morálka a etika ľudská je morálkou bez Krista. Všetko čo je ľudské satanovi nevadí. Vadí mu len to čo je Božie. Ježiš Kristus

Datum: 26.05.2013

Vložil: Lucka

Titulek: Můj názor

Film se mi líbil a udržel mou pozornost od začátku do konce. Jeho poselství považuji za velice důležité pro dnešní dobu.

Datum: 17.12.2012

Vložil: §

Titulek: l

ahoj moc se mi libil

Datum: 28.10.2012

Vložil: Nika

Titulek: Morálka bez Krista

Bez Krista je morálka jen věcí názoru. Satan není proti dobrým mravům, pokud jsou odděleny od autority Ježíše Krista. Nemůžeme od sebe oddělit Pánův příkaz a Jeho jméno.

Rozporuplný je ve filmu "stroj času", který do křesťanství nezapadá, ale ve filmu je použitý účelně a nijak zvláště neruší poselství.

Datum: 20.12.2012

Vložil: sonn

Titulek: Re: Morálka bez Krista

Satan neni proti dobrym mravum??Satan je zlo samotne takze zrejme si v zivote este vela veci nepochopila..

Datum: 25.12.2012

Vložil: Admin

Titulek: Re: Re: Morálka bez Krista

Satan není až proti dobrým mravům. Třeba pokud tím člověk obelhává sám sebe, že to stačí ke spasení... pak proti nim nic nemá :)

Přidat nový příspěvek