WIDE AWAKE  (Úplně vzhůru)

 

USA, 1998   rodinný, 88min

 

OBSAH:

Desetiletému Joshuovi zemřel dědeček. Protože byl právě dědeček jeho nejlepším přítelem a rádcem, Joshua se s tím nechce smířit. Proto se rozhodne najít Boha, aby se ho zeptal, jak se má jeho dědeček teď, po smrti. V jeho hledání ho podporují i spolužáci z katolické školy, kterou navštěvuje a jedna z jeho učitelek. Na cestě hledání se mu začínají otvírat oči a Joshua aniž by si toho byl sám vědom začíná chápat hodnoty života a nachází víru.

 

 

 

 

Komentáře k filmu:

Admin - osobní hodnocení

Příjemný a milý film o tom, jak malý chlapec hledal Boha. A jak už to tak bývá když člověk začne hledat Boha - Bůh na něm začal pracovat a chlapec tak začal nést ovoce... Po technické stránce - velmi příjemně natočeno.

Datum: 28.01.2013

Vložil: adam belami

Titulek: S poselstvím-Wide-awake=joseph cross

Velmi nádherně zpracované téma se suprovými herci - mladými i dospěláckými = marně jsem hledal jediný kaz na kráse tohoto filmu; Joseph exceloval už v takto útlém věku a je dobře, že si tento styl vzal s sebou do dospívání.
Samotný děj a téma Hledání boha tak trochu evokoval to, co jsem hledal i já a když už jsem začínal pochybovat, tenhle film mi leccos ozřejmil.
Nejsem moc příznivec tohoto žánru, ale přiznám se, že jsem si poplakal a asi změním i názor na filmy tohoto druhu.

Přidat nový příspěvek