ZA ZVUKŮ HUDBY

 

USA, 1965   muzikál, 174min

 

OBSAH:

Maria je novickou v místním Salzburském klášteře, je velice impulzivní, a přesto, že je sirotek, nezatrpkla, a nikdy si nejde pro úsměv, nebo milé slovo daleko. Matka představená, obdržela nabídku kapitána von Trappa, který potřebuje vychovatelku pro svých sedm děti. Věří, že zvládnout úspěšně tento úkol je schopna díky své povaze jen Maria. Kapitán von Trap řídí svou domácnost pevnou rukou, téměř všechno se řídí povely a pískání píšťalky, striktní příkazy – jako na lodi, takže hry tak běžné pro děti zde nemají místo, jen povinnosti. Děti si navíc otcovu pozornost vynucují tím, že každou vychovatelku vyplaší, znechutí, odradí a vyženou, takže je Maria v pořadí už dvanáctá guvernantka za krátký čas. Ona se ovšem nedá, a postupně si jedno dítě po druhém získává na svou stranu.

 

 

Komentáře k filmu:

Datum: 10.11.2012

Vložil: Nika

Titulek: s otazníkem

Nějak jsem nepochytila, proč je tento muzikál ve skupině "Víra ve vedlejší roli". Víra tam podle mě neměla vůbec žádnou roli. Asi jsem k filmům příliš kritická, ale to, že se tam objeví jeptišky, je tam jedna věta jako modlitba před jídlem a jedna večerní modlitba (navíc bez úcty a pobaveně), pro mě neznamená ani "víru ve vedlejší roli".

Datum: 13.11.2012

Vložil: Admin

Titulek: Re: s otazníkem

Tato skupina je právě na takové filmy, které víru obsahují jen tak mimochodem. Mnohé jeptišky jsou v klášteře z upřímného hledání - vč Marie... A stejně jako matka Tereza - víra bez skutků je mrtvá.
Tedy: "Filmy, kde se víra vyskytuje, ale v ději není podstatná" (viz popis kategorie)
Jen tak mimochodem - film jsem znal už dlouho a bez TIPu by mě nenapadlo zařadit ho do projektu...

Datum: 07.11.2013

Vložil: Miuroslav

Titulek: Re: s otazníkem

Ten, kto pozná aj knihu (možno si ju vypočuť z archívu na Radiu PROGLAS), určite by ju zaradil jednoznačne medzi kresťanské! Obdivujem spisovateľku aj celú jej rodinu
Film žiaľ (!) za knihou nehorázne pokrivkáva.
Veľmi odporúčam knižnú predlohu!

Datum: 22.01.2014

Vložil: Marka

Titulek: Re: s otazníkem

Milá Niko, pokud bychom chtěli být purističní pak výraz "jeptiška" úplně nepatří do úst věčícícho člověka,protože je vůči řeholním sestrám poněkud dehonestující. Věříme přeci vtělenému Slovu a tudíž bychom měli vážit skutečný význam slov.. Ale to nechme stranou. Nezdá se Ti film dostatečně věřící, protože v něm není sdostatek zbožných úkonů? Je natočený podle skutečného příběhu. Myslíš, že by Tvoje víra obstála a dala by Ti tolik odvahy,jako měl kapitán von Trapp se otevřeně postavit nacismu,nebo jako ji měla jeho žena,když mu věrně stála po boku? Měla bys sílu "zhřešit" tak, jako sestry v závěru filmu,kdy vymontovaly součástky z nacistických aut? Ti lidi šli s kůží na trh,šlo jim o život. A nebo hned z počátku.Dokázala bys dát lásku a přijetí 7 cizím dětem? Až budeš mít tyto křesťanské ctnosti, nebudeš ten film soudit tolik přísně.

Datum: 26.10.2012

Vložil: labe

Titulek: hodnotenie

Fantastický film!!! Okrem scén z kláštora sme si to veľmi užívali. Vrelo doporučujem!!!!!

Datum: 20.10.2012

Vložil: Admin

Titulek: Osobní hodnocení

Úžasné, monstrózní, bombastické...

Přidat nový příspěvek