ZLATÉ RUCE: PŘÍBĚH BENA CARSONA

 

USA 2009   drama, 86min

 

OBSAH:

Strhující životní příběh Bena Carsona, muže který toužil stát se lékařem. Pocházel z nuzného prostředí, ve škole měl slabý prospěch a navíc vznětlivou povahu, což jsou velké překážky k dosažení tak vysokého cíle. Ovšem díky své matce, jenž dvě děti vychovávala sama, ovšem vedla je k houževnatosti a snaze dosáhnout úspěchu navzdory nepřízni, se Carson nakonec stal jedním z nejuznávanějších dětských neurochirurgů na světě. A od prezidenta Geoge W. Bushe za to získal Medaili cti, nejvýznamnější civilní vyznamenání. V rodině Carsonových zkrátka nepovažují za odpověď, že něco nejde.

Příběh Bena Carsona vyšel rovněž jako KNIHA

 

 

 

 

Komentáře k filmu:

Admin - osobní hodnocení

Příběh skoro jako pohádka... Ateistům bude následující věta znít urážlivě, ale... Myslím že v životě tohoto muže je vidět Boží požehnání, přesto že to ve filmu nebylo zdůrazněno dostatečně. Tento film mne opravdu zaujal... Ne pro samostatný zákrok oddělení siamských dvojčat, ale jako celek. Vývoj člověka, který se zprvu zdál být neschopný až do osoby, k níž vzhlížejí naděje mnohých... Některé oblasti sice zůstaly jakoby otevřený, nedokončeny... ale i tak film "pohladil" po duši. Drobné mínus - omezil bych účast na operacích...

Datum: 03.06.2013

Vložil: zuzka

Titulek: osobni hodnocení

film se mi moc libil, tak jak je vedla jejich matka tak by jsme měli vést k Bohu i své děti, měl důvěru v Pána Ježíše že ON povede jeho ruce při těch operacích, libilo se mi jak se modlil než šel operovat. I jeho matka byla statečná, je vychovávat.

Datum: 02.11.2012

Vložil: coo°L°do

Titulek: * * * * *

... pekný film, ale kto sa chce o viere Bena Carsona dozvedieť viac, musí si prečítať rovnomennú knihu.

Přidat nový příspěvek