ODVÁŽNÍ   (Courageous)

 

USA, 2011   drama, 129 minut

 

OBSAH:

Coby vymahači práva jsou policisté Adam Mitchell, Nathan Hayes a jejich partneři velmi sebejistí a soustředění na jasný cíl. Ochotně bojují s tím nejhorším, co se v dnešním světě děje. Jenže když pracovní den skončí, musejí čelit daleko větší výzvě, na kterou ani jeden není vůbec připraven: na roli otcovství. Zatímco v práci se řadí mezi nejlepší, jako tátové se musejí spokojit s tím, že nejsou tak úplně špatní. Ovšem rychle zjišťují, že jim cosi důležitého uniká. Je jim naprosto jasné, že si Bůh přeje, aby se se svými dětmi sblížili, ale jejich děti se jim čím dál tím víc vzdalují. Podaří se jim najít způsob, jak sloužit a chránit ty, kteří jsou jim na světě nejdražší? Když domov ochromí tragédie, bojují tito muž se svými nadějemi, obavami i svým otcovstvím. Může jim problematická situace pomoci přiblížit se Bohu… a svým dětěm? (Cinemax)

 

 

 

Komentáře k filmu:

Admin - osobní hodnocení

Alex Kendrick se opět nezapřel. Natočil velkofilm, který doladil do detailů. Kdo věděl, že si lze onu "smlouvu" mezi Bohem a člověkem i koupit a zarámovat? A to jak pro otce tak i pro matky. Poselství tohoto snímku je hluboké a zcela jasně podané.

Datum: 15.03.2015

Vložil: Kiki

Titulek: :)

Krásný film!

Datum: 07.11.2014

Vložil: Csaba

Titulek: Film ktorý by mel videt kazdý muž

Semnou Pán Ježiš vela mluvil přes tenhle film. Napr.: že jakou zodpovědnost nese manžel a otec, že i Ježíš se obětoval za nás podobně jak ten táta na začátku filmu a máme si od něj brat příklad. I to ma oslovilo že si mám vážit každý den který je dar od Boha, a že nemám promarnit příležitosti k svědectvím jiným, protože není jisté že ten člověk bude živí druhý den...! Je to dobrý film.

Datum: 28.07.2014

Vložil: pajaja

Titulek: dotaz

nevíte někdo, kdo hrál tu malou dceru Adama?

Datum: 23.04.2014

Vložil: Lukáš

Titulek: Úžasnééé

Nejkrasnejsi krestansky film, ktery jsem kdy videl. Ukazuje mi jaky jsem ( bohuzel ) ale hlavne jaky bych chtel byt. Má vira kolisala, ale tento prenadherny film mne opet privedl tam, kde jsem byl..... vice takovych filmu..!!!!

Datum: 25.02.2014

Vložil: Helena

Titulek: ...

Moc krásný film, je vtipný, ale zároveň mě donutil k zamyšlení, jaká vlastně jsem.

Datum: 29.04.2013

Vložil: Renča

Titulek: Krásný film

Taky jsem viděla tento film a moc se mi líbí

Datum: 05.04.2013

Vložil: Dáda

Titulek: super film

Podle mě je tohle nejlepší křesťanský film, který byl kdy natočený. Je to film který mě rozbrečel i rozesmál a na rozdíl od mnoha jiných křesťanských filmů mi i něco přinesl.

Datum: 25.12.2012

Vložil: Roman

Titulek: rozporuplný mix

Ve filmu bezesporu byly silné momenty, cenné myšlenky a pár dobrých gagů. Nicméně to vše smísené s neuvěřitelně naivními vyústěními různých situací...
Zázraky se dějí. Přesto jich bylo v ději filmu nějak moc. Nelze nevzpomenout na obrovskou armádu nezaměstnaných (nejen v ČR), kteří jsou podezříváni z lenosti, protože je jich přes 550 tisíc a nedokáží se vměstnat na zhruba 32 tisíc volných pracovních míst... Na mnoho z nich nikdo nevolá přes plot jménem a nenabízí jim 150 dolarů na den. Ani povýšení na manažera v textilce...
Film, který měl asi povzbudit, zanechal ve mě svou naivitou spíše rozporuplné pocity.
Nejsilnější scéna z filmu : otec "tančící" se vzpomínkou na svou zemřelou dceru a se slzami v očích vzkazující cosi do mraků... Z filmu si tedy odnáším: udělejte si čas na své děti, dokud je máte nablízku. Pokud si to dokážete oddělit od ostatního balastu, pak se dívejte.

ADMIN:
Kdo nezažije, neuvěří... Co víc dodat?

Datum: 17.06.2013

Vložil: Patrik

Titulek: Re: rozporuplný mix

Do istej miery súhlasím. Podobne ako vo filme Fireproof či Facing Giants je v ňom istá dávka naivity alebo skôr idealistického postupu. Pokiaľ sa to berie z pohľadu, že má človek pred očami v 90 min. súbežne udalosti života viacerých rodín, tak sa to tak môže zdať...ináč sa to ani do takého času nedá zhustiť. No skúsnosti mnohých spoločenstiev naozaj žijúcich kresťanov s Kristom hovoria o tom, že v ich životoch Boh koná nezávisle na životoch druhých a častokrát veľmi neočakávane a prekvapivo, ibaže také veľké udalosti sa nedejú každodenne a v naozaj "zázračnej" podobe.... hoci, človek žasne ako nad Božím zázrakom aj v tom, keď v obyčajnom dni mu Boh zladením skutočností ponúka a realizuje vedie a nakoniec človek len vďačne žasne, že by si deň určite nenaplánoval lepšie.... Film toto nie je schopný zachytiť realisticky v tak krátkom čase....Ale myšlienka je opravdicky silná aj pre našu krajinu a prebudenie otcovstva, to bezpochyby.

Datum: 13.12.2012

Vložil: Lenka

Titulek: !

Skvělý film! Zasloužil by si "vykřičník", protože opravdu stojí za shlédnutí.

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek